Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Próba Abrahama - opis przeżyć Izaaka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kiedy Izaak był jeszcze małym chłopcem, pewnego dnia jego ojciec Abraham wziął go ze sobą na daleką wyprawę. Izaak nie rozumiał dlaczego ojciec każe mu iść razem z sobą, był jednak posłuszny Abrahamowi, bo wiedział, że spełnia on rozkaz Boga. Przez całą drogę zadawał sobie pytanie, po co i dokąd wędrują, był zmęczony i czuł niepewność.

Gdy uszli już kawałek drogi, Abraham kazał swoim sługom zostać, a Izaakowi powiedział, żeby poszedł razem z nim oddać pokłon Bogu. Wziął ogień i nóż, a drewno na ofiarę dał Izaakowi i poszli dalej sami. Izaak był zdziwiony, że jego ojciec nie wziął ze sobą żadnej ofiary, żeby ją złożyć w darze Bogu. Gdy go o to zapytał, Abraham odpowiedział, że Bóg sam znajdzie dla siebie ofiarę. Gdy dotarli na miejsce Abraham zbudował ołtarz, kazał Izaakowi się na nim położyć i związał go. Izaak zrozumiał, że to on będzie ofiarą dla Boga. Czuł ogromny lęk, drżał cały ze strachu, wiedział, że nie ma możliwości ucieczki i ogarnęła go rozpacz. Ale przede wszystkim czuł ogromny żal do ojca. Zwątpił też w jego miłość, bo przecież jak ktoś, kto kocha swoje dziecko może chcieć je zabić? Patrzył na niego z wielkim niezrozumieniem i zupełnie nie mógł pojąć, jak Abraham może mu to zrobić. Dostrzegł też w twarzy ojca ogromny smutek i ból...

Podobne wypracowania