Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - opis lekcji Keatinga

Książka Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, napisana na podstawie scenariusza filmowego o tym samym tytule, opowiada o wydarzeniach w elitarnej amerykańskiej szkole średniej, Akademii Weltona. Na początku nowego roku do szkoły przychodzi profesor języka angielskiego, John Keating. Nowy nauczyciel szybko zyskuje sympatię uczniów dzięki swojej bezpośredniości i umiejętnym podejściu do młodzieży. Keating nie jest zwykłym nauczycielem podobnym do innych z Akademii Weltona. Szokuje uczniów swoimi metodami wychowawczymi.

Już pierwsze spotkanie z profesorem jest niezwykłe – Keating każe odczytać esej o poezji zamieszczony w podręczniku. Tekst napisał doktor Pritchard, specjalista w tej dziedzinie. Według jego teorii do określenia wartości wiersza należy posłużyć się wykresem, jak w matematyce, złożonym z dwóch osi, na których zaznaczyć należy wrażenia artystyczne, jakie wywołuje utwór oraz bogactwo środków artystycznych. Następnie otrzymuje się pole, którego obszar świadczy o doskonałości utworu.

Keating nakazuje odczytać esej, ale w trakcie czytania łapie się za gardło, jakby się dusił, a potem zaczyna krzyczeć, żądając zaprzestania dalszego czytania. Zdezorientowani uczniowie słyszą,...

Podobne wypracowania