Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „Sachem” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sachem jest Indianinem z teksańskiego plemienia Czarnych Węży. Gdy miał dziesięć lat jego pobratymców wymordowali Niemcy, którzy chcieli osiedlić się na terenach zajmowanych przez tę autochtoniczną ludność i zbudować na jej gruzach własną cywilizację. Sachem miał być kolejnym wodzem, zastępując swego ojca, który również był sachemem. Był on ostatnim potomkiem wybitego plemienia. Jako jedyny, który przeżył masakrę, jakiej dokonali Niemcy, został odnaleziony przez trupę cyrkową z dyrektorem Deanem na czele i włączony do niej. 

Jego postać przybliżona jest, gdy przed swym występem obserwowany był przez publiczność cyrkową. W ludziach tych budził zarówno strach, jak i respekt. Biła od niego duma, pociągająca dzikość, spojrzenie oczu było wyniosłe i niepokojąco złowrogie. Ubrany w strój plemienny cały w piórach i uzbrojony, przywodził na myśl drapieżnego ptaka, który w każdej chwili może ruszyć na swoją ofiarę. Ludziom zaczęło się nawet wydawać, że ta monumentalna groźna postać zemści się na wszystkich zgromadzonych za krzywdy Czarnych Węży i swoje własne. Pieśń, którą wykonał, przybliżała krwawe wydarzenia sprzed lat, mówiły również o nim samym.

Okazuje się, że to wszystko...

Podobne wypracowania