Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - charakterystyka Joachima Petersa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Joachima Petersa poznajemy dopiero pod koniec drugiego aktu, kiedy zjawia się w domu Sonnenbruchów. Niegdyś był bardzo bliskim współpracownikiem Waltera Sonnenbrucha. Teraz zjawia się u niego jako zbieg z obozu jenieckiego, potrzebujący schronienia. Do niewoli dostał się za swoje poglądy antyfaszystowskie. Zakończył współpracę z Walterem, kiedy dowiedział się, że jego badania służą mordowaniu ludzi.

W obozie przebywał cztery lata i podczas ucieczki skręcił sobie nogę. Do tego był bardzo głodny i zziębnięty. U Sonnenbruchów pomocy udziela mu jedynie córka przyjaciela, Ruth. Daje mu jedzenie, picie oraz powstrzymuje brata siła, by nie zawiadamiał policji. Peters nie chce sprawiać problemu. Rozumiał, że mógł przybyć nie w porę i nie oczekiwał niczego szczególnego. Ostatecznie jednak znalazł schronienie w pokoju Ruth. Mówił dziewczynie, że nie oczekuje od niej poświęcenia, ta jednak na końcu oddała się w ręce policji zamiast Joachima.

W ostatniej rozmowie z dawnym przyjacielem uświadamia mu jego bierność i słabość psychiczną. Joachim Peters był osobą, która jasno wypowiadała swoje zdanie, bez obaw o jakiekolwiek tego konsekwencje. Za to przecież został zatrzymany i wzięty do obozu. Wygarnia Walterowi jego...

Podobne wypracowania