Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Burnett „Tajemniczy ogród” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Tajemniczy ogród” to powieść autorstwa Frances Burnett. Jest to historia małej dziewczynki imieniem Mary Lennox, która wychowywała się w Indiach. Jako dziecko, z nakazu matki, izolowana była od rodziców, a po ich śmierci została wysłana do domu swojego wuja – Archibalda Cravena w Anglii. Tam powoli zaznajamia się z mieszkańcami posesji i odkrywa mroczne sekrety, które skrywają mury posiadłości. Na miejscu złośliwa Mary poznaje chłopca, który nie wychodzi z domu – Colina oraz włóczykija Dicka. Cała trójka szybko się ze sobą zaprzyjaźnia. Sekretny ogród, do którego przypadkowo znajdują klucz, staje się ich wspólnym sekretem. Tak zaczyna się największa przygoda w życiu całej trójki.

Książka Burnett jest niezwykłą opowieścią o przyjaźni, o potrzebie zmiany. Osią centralną całej opowieści jest tajemniczy ogród, skarbiec przeszłości i wspomnień o żonie Archibalda Cravena. Ogród pieczętuje tę przeszłość. Dzieci postanawiają przywrócić do życia zamknięty od lat obiekt. Dzięki temu zajęciu zbliżają się do siebie, a Colin odzyskuje władzę nogach i ochotę do życia. Praca i poświęcenie dla ogrodu każdego z nich zmienia w inny sposób, zmienia na lepsze. 

Mary,...

Podobne wypracowania