Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„W pustyni i w puszczy” to jedyna książka polskiego noblisty – Henryka Sienkiewicza, jaka została poświęcona młodzieży. Porusza ona wiele istotnych problemów takich jak: dokonywanie trudnych wyborów, dojrzewanie, dorastanie, walka o przetrwanie, tolerancja religijna i akceptacja obcych kultur. Wszystko to „ukryte” jest we wspaniałej, epickiej powieści o przygodach Stasia i Nel na obcym im, afrykańskim lądzie. W czasie tejże podróży, która staje się jednocześnie podróżą w dorosłość, bohaterowie niejednokrotnie będą poddani wielu próbom, wystawieni na najwyższe niebezpieczeństwo i będą podejmowali ryzyko ostateczne. 

Staś Tarkowski i Nel Rawlison to postacie, którym przyszło się zmierzyć z problemami, z jakimi niejednemu dorosłemu trudno byłoby się uporać. Porwani przez wyznawców Mahdiego w głąb afrykańskiego lądu, zmuszeni zostali do podejmowania tragicznych decyzji – jak na przykład zabicie porywaczy przez Stasia. Droga powrotna do domu to tak naprawdę droga ku dorosłości, test wytrzymałości, odporności i cierpliwości. Zaledwie czternastoletni Staś staje na czele wyprawy, dzięki której mają powrócić do domu. Postanawia zaopiekować się o kilka lat młodszą przyjaciółką...

Podobne wypracowania