Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

John Maxwell Coetzee - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

John Maxwell Coetzee urodził się w Kapsztadzie dnia 9 lutego 1940 roku. Pochodził z rodziny inteligenckiej. Ojciec pisarza był prawnikiem, matka pracowała jako nauczycielka. Jego rodzice nie byli rdzennymi mieszkańcami Afryki. Rodzina ze strony ojca pochodziła z Holandii, a osiedliła się na kontynencie afrykańskim prawdopodobnie około XVII wieku. Jeśli chodzi o matkę Johna, jej rodzina pochodziła z Polski. Pradziadek kobiety, Baltazar Dubiel, przybył do Afryki z małej miejscowości Czarnylas. Był polskim emigrantem.

Pisarz swoje dzieciństwo spędził głównie w Kapsztadzie oraz Worcester. Jest bardzo dobrze wykształcony. Edukację rozpoczął w katolickiej prywatnej szkole Saint Joseph’s College, znajdującej się na przedmieściach jego rodzinnego miasta. Kolejny etap edukacji to studia na Uniwersytecie Kapsztadzkim. Ukończył na nim matematykę i filologię angielską. Studia zakończył w roku 1961.

Mając ponad dwadzieścia lat pisarz przeprowadził się do Europy, a dokładnie – do Londynu. Wykorzystywał tu swoje możliwości i umiejętności związane z jego ścisłą i analityczną naturą. Rozpoczął pracę w dużej firmie IBM na stanowisku programista komputerowy. Nadal się uczył, a efektem jego pracy było obronienie, w roku 1963, tytułu magistra. Porzucił pracę w londyńskiej...

Podobne wypracowania