Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„W pustyni i w puszczy” to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie. Pan Tarkowski pracował tam przy budowie Kanału Sueskiego. Staś jest postacią nieco wyidealizowaną, choć na samym początku wydaje się trochę zarozumiały. Chłopak ma w sobie ogromne pokłady niespożytej energii, wygląda na osobę inteligentną, chłonną wiedzy, sprytną i pełną ambitnych planów. W szkole jest przez nauczycieli wychwalany.

„Znał wszystkich – zarówno inżynierów i urzędników komory, jak i robotników, Arabów i Murzynów. Kręcił i wkręcał się wszędzie, wyrastał, gdzie go nie posiali, robił długie wycieczki wałem, jeździł łódką po Menzaleh i zapuszczał się nieraz dość daleko”. W czasie akcji książki daje się nam poznać jako człowiek nad swój wiek dojrzały i odpowiedzialny. Opiekuje się Nel, jakby była najcenniejszym skarbem, zawsze staje w jej obronie, nie daje jej zrobić krzywdy. Jest bardzo zaradny i mądry: urządza mieszkanie w baobabie, ratuje chorą Nel, dając jej...

Podobne wypracowania