Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Umberto Eco - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dnia 5 stycznia 1932 roku, w miejscowości Alessandria we Włoszech, na świat przyszedł Umberto Eco. Zapewne jego rodzice nie zdawali sobie sprawy z tego, jak wielkim pisarzem i uczonym będzie ich syn. Jednakże mogli to zauważyć już w okresie wczesnego dzieciństwa syna, który różnił się od kolegów w swoim wieku. Interesowały go zagadnienia związane z literaturą, choć nie tak bardzo jak tworzenie własnych „dzieł”. Mały Umberto manifestował swój talent w zeszytach. Rysował w nich komiksy. Miał też duże poczucie humoru, dlatego innym gatunkiem uprawianej przez niego w okresie szkolnym sztuki były karykatury. Zapewne obiektem ironii byli koledzy i nauczyciele. Jedno o Umberto można było już wtedy powiedzieć – miał talent.

Kiedy Eco ukończył szkołę średnią i zdał maturę, oczywiste było, iż musi rozpocząć studia. Gdyby tak się jednak nie stało, zmarnowałby swój dar. Szczęśliwie, po pomyślnie zdanych egzaminach, dołączył w grona studentów uniwersytetu w Turynie. Co ciekawe, nie studiował literatury ani historii sztuki. Kierunkiem, który wybrał, była filozofia. Po ukończeniu nauki wykładał na uniwersytecie we Florencji (w latach 1966-1969) oraz w Bolonii (od roku 1971).

Filozof z wykształcenia zwrócił...

Podobne wypracowania