Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wypracowanie - przetarte szlaki czy własne ścieżki? Odpowiedz na pytanie w dowolnie wybranej formie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Iść przez życie drogą, którą wcześniej przemierzyło wielu ludzi, czy też samodzielnie przecierać własne ścieżki? Niewątpliwie jest to bardzo trudne pytanie, ponieważ życie ma się tylko jedno, a jego dobre przeżycie nie jest sprawą łatwą. Rozważmy więc każdą z tych dwóch możliwości.

Największym atutem „przetartych szlaków” jest to, że są bezpieczne. Jednak w każdym człowieku drzemie jakaś siła, która próbuje skłonić go do ryzykownych przedsięwzięć. Robić coś szczególnego, coś, czego jeszcze nikt nie miał okazji wcześniej dokonać - to na pewno bardzo pociągająca perspektywa. Jednakże poruszając się „przetartym szlakiem” trudniej jest zedrzeć buty, co wpływa na komfort podróży. Skoro ktoś już przemierzył tę drogę, to musi być ona w miarę bezpieczna i pewna. Oczywiście łatwo jest o tym mówić, ale w głowie cały czas odzywa się głos, któremu wciąż jest mało.

Mówi się, że koty chadzają własnymi ścieżkami. Mówi się także, że mają dziewięć żyć. W razie jakiegoś niepowodzenia mają jeszcze kilka szans na naprawienie błędu. Nieco inaczej jest z ludźmi. Wszyscy mamy tylko jedną okazję, by się wykazać. Wybór oryginalnej drogi życiowej na pewno jest niesamowicie kuszący,...

Podobne wypracowania