Opis mojej klasy
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Moja klasa mieści się na pierwszym piętrze szkoły, na końcu korytarza, po lewej stronie. Naprzeciwko drzwi wejściowych są schody, którymi łatwo można zejść do szatni. Kiedy pierwszy raz przyszedłem do szkoły, zapamiętałem tę drogę i już nigdy nie bałem się, że zgubię się w ogromnym gmachu szkolnym. Teraz śmieję się z tego, bo w trzeciej klasie doskonale znam cały budynek, wiem nie tylko gdzie jest szatnia, ale stołówka, świetlica, sala gimnastyczna i gabinet pani dyrektor.
Nasza klasa nie jest duża ani mała, taka w sam raz. Ma kształt prostokąta, na jednej ścianie są drzwi wejściowe, a po przeciwnej stronie rząd dużych okien. Na ścianie obok drzwi wisi duża, ciemnozielona tablica, nad nią godło Polski. Niedaleko okna jest biurko z krzesłem naszej pani. W klasie są trzy rzędy ławek, dwuosobowych, także z krzesłami. Siedzimy w nich jak chcemy, to znaczy nikt nie każe zajmować nam konkretnych miejsc, możemy dobierać się z kolegami, no chyba, że ktoś tak rozrabia, że pani postanawia go przesadzić. Ja siedzę z Bartkiem, to mój najlepszy kolega. Udało nam się zająć miejsce w rzędzie ławek przy oknie, raczej z tyłu klasy. To świetne miejsce, dobrze widać tablice a jednocześnie można wyglądać przez okno, na szkolne boisko, gdzie czasem dzieją się ciekawe rzeczy. Jednak nie można bezkarnie się gapić, bo pani bardzo zwraca uwagę na to, by uważać na lekcji. Na oknach stoją też kwiaty, paprotki.
W pierwszych ławkach siedzą uczniowie, którzy lubią się uczyć albo słabo widzą. Ostatnie zarezerwowane są dla leniuchów, choć kiedy jest klasówka albo sprawdzian, to pani pilnuje raczej tych z tyłu i nie łatwo jest im odpisywać od kolegów.
Z tyłu klasy są szafy i szafki, w których trzymamy książki, pomoce naukowe, plansze i różne przybory: linijki, ołówki, plastelinę czy globus. W jednej z szaf schowany jest też rzutnik, wykorzystywany do wyświetlania przezroczy. Ale teraz pani wyjmuje go raczej rzadko, zazwyczaj korzysta z przenośnego komputera, laptopa, by wyświetlić jakiś obraz, na przykład mapę Polski albo trudne do napisania litery czy temat wypracowania klasowego.
Na ścianie obok drzwi wejściowych jest miejsce na klasową gazetkę. Zamieszczamy tam informacje o klasie i najważniejszych wydarzeniach szkolnych. Obok wisi wystawa tematyczna - na przykład poświęcona wiośnie, zbliżającym się rocznicom ważnych wydarzeń historycznych takich jak powstania czy święta państwowe, albo dniu nauczyciela. Niewielką część planszy przeznaczamy na zawieszanie zdjęć naszych idoli, sportowców albo muzyków. Ja uwielbiam piłkę nożną i jestem kibicem hiszpańskiej Barcelony. Dlatego zawiesiłem tam plakat Messiego, najlepszego strzelca tej drużyny.
Podobne wypracowania do Opis mojej klasy
- William Szekspir „Romeo i Julia” - „Romeo i Julia” jako dramat elżbietański - cechy
- Zygmunt Krasiński „Nie-Boska komedia” - streszczenie skrótowe dramatu
- Władysław Reymont - biografia, życiorys
- Piotr Skarga - biografia, życiorys
- Mój dziadek - opis
- 12 prac Heraklesa - streszczenie, opis. Na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego
- Kornel Ujejski „Maraton” jako przykład poezji tyrtejskiej - opracowanie
- Stanisław Lem „Patrol” - streszczenie
- Opis zimy
- Juliusz Słowacki „Grób Agamemnona” - wiersz jako najsurowszy osąd społeczeństwa polskiego
- Julian Przyboś „Widzenie katedry w Chartres” - interpretacja i analiza wiersza
- Adam Mickiewicz „Dziady” cz. III - obraz społeczeństwa rosyjskiego (Ustęp; Do przyjaciół Moskali)
- „Tango” Sławomira Mrożka jako utwór groteskowy
- Tadeusz Różewicz „Ocalony”, Józef Baran „Mam dwadzieścia pięć lat” - doświadczenia podmiotu lirycznego w wierszach. Opracowanie
- Adam Zagajewski „Klęska”, „Kraj podobny do innych” Ewy Lipskiej - interpretacja i analiza porównawcza
- Molier „Świętoszek” - ponadczasowość „Świętoszka” Moliera - opracowanie
- „Pan Tadeusz” - grzybobranie. Opis
- Krzywda dziecka na podstawie noweli „Nasza szkapa” Marii Konopnickiej - dziecko w literaturze pozytywizmu. Opracowanie
- Labirynt Kafki – kreacja przestrzeni w „Procesie” Franza Kafki. Opracowanie
- Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - pożegnanie z „Kapitanem”. Opis uczuć i przeżyć Todda Andersona