Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Carlo Collodi „Pinokio” - Czy można pokochać drewnianego chłopca? Odpowiedz na pytanie na podstawie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Carla Collodiego opowiada historię drewnianego pajacyka, który powstał z kawałka mówiącego i czującego drewna. Dżepetto, który był człowiekiem samotnym, wyrzeźbił z zaczarowanego drewna pajacyka i mimo, iż przysparzał mu on wielu zmartwień, pokochał go jak własne dziecko. Marzeniem Pinokia było zostanie zwykłym, prawdziwym a nie drewnianym chłopcem. Za zamianę w człowieka z krwi i kości gotów był obiecać Wróżce, że będzie grzeczny i będzie się przykładał do nauki, co nie przychodziło mu łatwo. Ale dla Dżepetta, który go kochał, był prawdziwym dzieckiem, a nie drewnianą kukiełką.

Zarówno Wróżka, jak i świerszcz są dla Pinokia bardzo dobrzy, wykazują wiele cierpliwości i wyrozumiałości w stosunku do jego wybryków, ale Dżepetto kocha go jak ojciec. Może jest nawet zbyt pobłażliwy, ale wszystko robi dla jego dobra. Już pierwsze wspólne chwile przysparzają mu sporo zmartwień. Pinokio ledwo wyskoczył spod ręki rzeźbiarza, a już zaczął broić, pokazał swemu autorowi język, zerwał z jego głowy perukę i rozzłoszczony podeptał ją, a w końcu kopnął Dżepetta w nos i korzystając z jego nieuwagi uciekł z domu. Jego zachowanie było bardzo nierozsądne, ale Dżepetto nie miał mu tego za złe, pajacyk przecież nie...

Podobne wypracowania