Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis widoku z okna - Opis krajobrazu z okna

krajobraz, opis, blok

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przed moim oknem roztacza się typowy dla polskiego osiedla krajobraz, składający się ze stojących w otoczeniu domów, zieleni miejskich trawników i małego parkingu.

Mój dom znajduje się na niewielkim osiedlu w pobliżu centrum miasta, które to miejsce łączy w sobie wiele zalet: bardzo łatwo i szybko można dojechać z pobliskiego przystanku autobusowego do rynku miejskiego, gdzie znajduje się serce każdej miejscowości. Z drugiej jednak strony nie ma tu już gwaru charakterystycznego dla zatłoczonych ulic i placów, dzięki czemu osiedle jest wspaniałym miejscem wypoczynku po trudach każdego dnia.

Podobnie rzecz ma się z krajobrazem roztaczającym się z moich okien – dominuje w nim zieleń trawników i dosyć gęsto porastających je drzew. Dzięki temu każdego ranka budzi mnie śpiew ptaków i świeżość powietrza pachnącego dojrzewającą trawą, co przy pewnej dozie fantazji może dać poczucie, że mieszkam w przyjemnej, zielonej wioseczce, a nie w wielkim mieście tonącym w mgle spalin.

Z drugiej jednak strony najbliższy mi krajobraz nie zieje typową dla wiejskich przestrzeni pustką, która wydaje mi się bardziej przygnębiająca niż urocza. W dole rozciąga się niewielki parking, na którym mieszkańcy mojego bloku...

Podobne wypracowania