Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kościół koptyjski - Koptowie w Egipcie. Opracowanie zagadnienia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Koptowie są potomkami rdzennych mieszkańców Egiptu, stanowią współcześnie ok. 7% jego ludności. Choć używają  języka arabskiego (językiem liturgicznym jest język koptyjski), nie są oni Arabami; Egipt został zajęty przez Arabów dopiero w 614 r. n.e., wówczas nazwy Kopt używano w stosunku do wszystkich chrześcijańskich mieszkańców Egiptu. Do dziś istnieją dwa Kościoły koptyjskie: ortodoksyjny Kościół koptyjski i Kościół katolicki obrządku koptyjskiego.

Koptowie wyróżniają się spośród arabskiej ludności Egiptu charakterystycznym tatuażem w kształcie krzyża na nadgarstku lub przegubie dłoni, odsłoniętymi włosami u kobiet. Koptów wyróżnia  także imię – nigdy nie ma ono związku z religią muzułmańską. W przeciwieństwie do muzułmanów, Koptów obowiązują związki monogamiczne, uzyskanie rozwodu jest praktycznie niemożliwe.

W związku z pojawieniem się w Egipcie ekstremistów islamskich Koptowie są silnie prześladowani i dyskryminowani. Wielu Koptów emigruje do innych krajów, w których powstają dość liczne skupiska koptyjskie, m.in. w Europie Zachodniej czy w USA. Największe nasilenie prześladowań przypadło na lata 70. XX wieku, m.in. w czasach rządów...

Podobne wypracowania