Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

John Fitzgerald Kennedy - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

John Fitzgerald Kennedy był 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Sprawowanie urzędu zostało jednak przerwane w wyniku zamachu na jego osobę w dniu 22 listopada 1963 r.

J. F. Kennedy urodził się 29 maja 1917 r. Ze względu na dobrą sytuacją finansową rodziny, mógł pobierać nauki w wielu różnych szkołach – uczył się więc zarówno w USA, jak i potem – w Wielkiej Brytanii, gdzie studiował nauki polityczne związane z ekonomią. Po powrocie do kraju studiował także na Harvardzie i w Princeton.

W czasie II wojny światowej, a dokładnie – po zaangażowaniu się USA w działania wojenne, Kennedy został powołany do marynarki.

Po zakończeniu działań wojennych stopniowo rozwijała się kariera polityczna Kennedy'ego (co ciekawe, politykiem miał zostać jego starszy brat, ten jednak zginął w czasie wojny). Kennedy został kongresmenem (przez 6 lat od 1946 r.), następnie senatorem (od 1952 r.).

Kennedy zdecydował się kandydować na prezydenta USA w 1960 r. – od początku  prowadził dynamiczną kampanię, która z pomocą licznych ważnych senatorów miała duże prawdopodobieństwo sukcesu. Głównym przeciwnikiem Kennedy'ego w wyborach był konserwatysta Richard Nixon – kandydat Demokratów. Warto zaznaczyć,...

Podobne wypracowania