Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Monroe - charakterystyka prezydentury Jamesa Monroe. Doktryna Monroe - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

James Monroe był piątym prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Urodził się on 1758 r. w Wirginii. W wieku 16 lat rozpoczął studia, które jednak szybko zostały przerwane ze względu na wybuch rewolucji amerykańskiej. Monroe brał udział m.in w bitwie pod Trenton, dzięki zasługom został awansowany do rangi kapitana.

James Monroe, prócz zaangażowania wojskowego, rozwijał także swoją karierę polityczną – sprawował kolejno funkcje: senatora, ambasadora USA we Francji i Wielkiej Brytanii, był również gubernatorem stanu Wirginia, a także Sekretarzem Stanu i Sekretarzem Wojny. Stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, jakie zdobył w wyborach 1817 r., było ukoronowaniem jego aktywnej działalności politycznej i dyplomatycznej.

W 1817 r. w wyborach prezydenckich Monroe był kandydatem partii Demokratyczno-Republikańskiej. W 1820 r., czyli w wyborach, w których doszło do reelekcji prezydenta Monroe, zdobył on ponad 80% głosów, co przełożyło się na zdecydowaną większość głosów elektorskich.

Pierwsze lata prezydentury Monroe to czas wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych i zadowolenia obywateli, a choć końcówka pierwszej kadencji prezydenta zbiegła się z recesją gospodarki i licznymi...

Podobne wypracowania