Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Germania w czasach panowania Oktawiana Augusta

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Panujący w latach 27 p.n.e. - 14 n.e. Oktawian August był wybitnym wodzem oraz świetnym organizatorem i administratorem. Przejęte przez niego Imperium Rzymskie podczas jago panowania umocniło się wewnętrznie a także zdobyło nowe ziemie. Hasłem przewodnim jego panowania był tzw. Pax Romana, czyli światowy pokój pod egidą Rzymu, jednak słusznym jest stwierdzenie, że żaden inny rzymski cesarz nie przyłączył do Imperium tak wielu tak znaczących obszarów co Oktawian August na przełomie er. Większą część swojego życia Oktawian poświęcił na rozszerzenie oraz uporządkowanie rzymskiej władzy z Europie, a bez wątpienia najważniejszym jego osiągnięciem było oparcie granic Imperium na dwóch rzekach: Dunaj i Ren.

Podboje rzymskie w Galii zakończyły się utworzeniem tam trzech prowincji: Galia Lugdunensis, Galia Aquitania i Galia Belgica, ale stabilności północnej granicy Imperium zagrażali wciąż waleczni Germanie mieszkający na wschodzie. Chcąc narzucić im swoją zwierzchność wodzowie rzymscy wielokrotnie wyprawiali się za Ren, ale walka z zaprawionymi w boju, znacznie liczniejszymi oraz walczącymi na swoim terytorium Germanami nie była łatwa. Marzeniem Oktawiana było przesunięcie granicy Imperium z Renu na Łabę, co oznaczałoby niemal zupełne ujarzmienie plemion...

Podobne wypracowania