Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eugene Delacroix - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Eugene Delacroix – właściwie Ferdinand Victor Eugène Delacroix urodził się 26 kwietnia 1798 roku w Saint-Maurice-en-Chalencon, a zmarł 13 sierpnia 1863 roku w Paryżu. Jego ojcem był (prawdopodobnie) Charles Delacroix – ambasador Republiki Francuskiej pracujący w ministerstwie spraw zagranicznych. Matką była Victoria Oeben. Jego rodzice zmarli, kiedy był jeszcze mały, a wychowywała go starsza siostra Henrietta. Jest bardzo prawdopodobne, że prawdziwym ojcem Eugene był Charles-Maurice de Talleyrand-Périgord powszechnie znany jako Talleyrand – książę Benewentu, biskup Autun, francuski mąż stanu. Do niego bowiem w wieku dorosłym Eugene był niezwykle podobny.

Gdy Eugene miał siedemnaście lat rozpoczął swoją przygodę z malarstwem w pracowni Pierre’a Guerina. Był przede wszystkim samoukiem, oglądał i podziwiał dzieła w Luwrze. Szczególnie podobały mu się obrazy takich artystów, jak Rubensa, Tycjana – Tiziano Vecelli’ego. Jego przyjaciele zainteresowali go kolorystyką i farbami akwarelowymi. Wtedy też rozpoczął malowanie swojego pierwszego dzieła – „Barkę Dantego. To tym obrazem zadebiutował na paryskim salonie.

Dwa lata później ogromne emocje wywołało jego kolejne dzieło „Masakra na...

Podobne wypracowania