Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alessandro Volta - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Alessandro Volta pochodził z Włoch i był znaczącym fizykiem i odkrywcą. Urodził się w 1745 roku w, niczym nie wyróżniającej się, włoskiej rodzinie mieszkającej w miasteczku Como.

Rodzice martwili się stanem zdrowia swojego synka uważając, że jest on w pewnym stopniu upośledzony, gdyż – jak podają źródła – nie mówił on aż do piątego roku życia. Jednak jak się okazało, Volta stał się jednym z najbardziej odkrywczych wynalazców.

Kiedy wreszcie poszedł do szkoły, nauczyciele zdumieni byli jego inteligencją i szybkością pojmowania nowych rzeczy. Alessandro szczególnie upodobał sobie fizykę i nie tylko w szkole, ale również samodzielnie zgłębiał jej tajniki. Zbierał najlepsze oceny z tego przedmiotu, a szczególnie interesowały go zagadnienia dotyczące elektryczności. Jego talent rozwijał się w bardzo szybkim tempie, a młodzieniec chciał poszerzać swoje horyzonty. Z tego względu w wieku zaledwie osiemnastu lat rozpoczął korespondencję z pochodzącym z Paryża fizykiem, Abbe Nolettem.

Od lat 70. Datuje się jego najbardziej spektakularne wynalazki: rok 1774 to data powstania elektroforu, który służył generowaniu ładunku elektrycznego wykorzystując indukcję elektrostatyczną. Dwa lata później...

Podobne wypracowania