Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Gustav Klimt - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gustav Klimt był austriackim malarzem żyjącym na przełomie XIX i XX wieku. Urodził się w 1862 roku. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli secesji.

Gustav Klimt w 1876 roku rozpoczął edukację w Szkole Artystycznej. Jednocześnie z edukacją, malarz wrastał w wiedeński klimat artystyczny – młodzieńcze doświadczenia ujawnią się w późniejszej twórczości artysty oraz będą miały wpływ na charakter jego prac. Już w trakcie studiów Klimt podejmuje się różnych projektów i prac artystycznych m. in. pracuje jako ilustrator książek. Jego prace zdobywają uznanie – Gustav Klimt jest laureatem licznych nagród, w 1888 roku otrzymuje medal za całokształt artystycznej kreacji.

Rokiem przełomowym w twórczości Gustava Klimta jest rok 1897. Ma wtedy miejsce przełamanie i odrzucenie dotychczasowych reguł, w których malarz wzrastał oraz założenie Stowarzyszenia Artystów Austriackich – popularnie nazwane Secesją, z którymi malarz został związany do 1905 roku.

Charakteryzując twórczość Klimta, należy wskazać na dążenie artysty do osiągnięcia całkowitej wolności od odgórnie narzucanych koncepcji. Malarz obrazuje epokę, w której dorastał i w której...

Podobne wypracowania