Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Japonia po II wojnie światowej - Działalność MacArthura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Japonia podczas trwania drugiej wojny światowej ucierpiała najbardziej, gdy zbliżał się już koniec działań wojskowych. Decyzja o zrzuceniu bomb atomowych pociągnęła za sobą ogromne zniszczenia, ale zwłaszcza niespotykaną dotychczas ilość zabitych podczas jednego ataku. Później ludzie wciąż ginęli przez skutki, jakie wywołało promieniowanie, powodując zwłaszcza nowotwory. Trudno więc ostatecznie oszacować faktyczną liczbę zabitych. Z punktu widzenia politycznego - atak atomowy doprowadził do bezwarunkowej kapitulacji Kraju Kwitnącej Wiśni. Została ona podpisana 2 września, roku 1945 i kończyła formalnie drugą wojnę światową.

Kapitulację przyjął generał Douglas MacArthur. Wielki zwycięzca, a jednocześnie człowiek, który doprowadził do odrodzenia Japonii. Pierwsze odrodzenie miało miejsce pod koniec XIX wieku, wyszło z wewnątrz i sprawiło, że kraj zaprzestał polityki izolacji. Drugie było efektem działań człowieka, przed którym kraj musiał skapitulować, a którego pierwszym krokiem było przywrócenie obywatelskich swobód, tłumionych przez totalitarne rządy.

Japonii nie spotkał los Niemiec, podzielonych na okupacyjne strefy, a w efekcie podzielonych na dwa państwa tak różne od siebie - szybko rozwijający się RFN, tworzący...

Podobne wypracowania