Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Richard Nixon - polityka wewnętrzna Nixona

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Polityka wewnętrzna Nixona opierała się przede wszystkim na chęci zjednoczenia społeczeństwa w ramach poparcia wyborczego. Nixon chciał zbudować silną władze i posiadać ogromne poparcie społeczeństwa. W owym czasie atakowano grupy hipisów, Murzynów i przeciwników wojny w Wietnamie. Uważano te grupy za wichrzycieli i podżegaczy, którzy w rzeczywistości nie pragną dobra Ameryki.

Nixon w kwestiach wewnętrznych musiał opanować kilka istotnych spraw - natrafił na ogromny kryzys energetyczny, przez co jego reformy obniżyły standardy czystości powietrza, rozpoczął się rozwój administracji państwowej dotyczącej ochrony środowiska. Zaufanie do rządu mimo to zaczęło spadać, zwłaszcza kiedy wyszły na jaw afery inwigilacji przeciwników politycznych Nixona. USA dotknął również ogromny problem bezrobocia i inflacji. 1 lipca 1972 r. Nixon podpisał dekret, który powłał do życia agencję, która za zadanie miała zwalczać przestępstwa dot. Alkoholu i broni. Nixon pragnął również ogromnych zmian w kwestiach tytoniowych, obawiano się problemów związanych w rozrostem koncernów tytoniowych. Polityka wewnętrzna Nixona nie należała do udanych, w 1972 r. mimo udanej reelekcji zaczęły wychodzić na jaw afery inwigilacyjne....

Podobne wypracowania