Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hannibal - sylwetka wodza i jego podboje. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hannibal na świat przyszedł w roku 247 p.n.e. Jego ojcem był Hamilkar Barkas. W historii zasłynął jako dowódca armii Kartaginy. Dowództwo nad wojskiem zostało mu powierzone w roku 221 p.n.e. Jako wódz wsławił się swoimi podbojami, odwagą, ale też okrucieństwem.

Dowódca kartagiński nie uginał się przed żadnym niebezpieczeństwem. Nie przerażał go również nawet najsilniejszy przeciwnik. W roku 219 p.n.e., czyli niespełna dwa lata po objęciu dowodzenia, postanowił podbić Sagunto sprzymierzone z Rzymem. Wiadome było, iż atakując sojusznika Rzymu, nie pozostanie to bez echa. Faktycznie tak też się stało. Zebrał swoje oddziały i wyruszył do Wiecznego Miasta. Pokonał Pireneje i Alpy, ażeby dotrzeć do celu. Do walki ruszył nie tylko z uzbrojonymi żołnierzami, ale zabrał ze sobą również słonie. Walki Kartaginy i Rzymu do historii przeszły, jako druga wojna punicka.

Hannibal dzielnie rozprawiał się z przeciwnikiem. Pierwszym, który poniósł klęskę z jego ręki, był Korneliusz Scypion, który cudem ocalił swe życie. Następnym, który nie zdołał pokonać armii Kartagińczyka, był Semproniusz, który poniósł sromotną porażkę w bitwie nad Trebią. Inne bitwy z jego udziałem, które przeszły do historii,...

Podobne wypracowania