Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Barack Obama - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Barack Obama przyszedł na świat 4 sierpnia 1961 r. w Honolulu na Hawajach. Jego ojciec – Barack Obama senior – wywodził się z afrykańskiego plemienia Luo (zamieszkuje ono Kenię, Ugandę i Tanzanię). Matka – Ann Dunham – miała natomiast korzenie irlandzkie, angielskie i indiańskie (dokładniej – wywodzące się z plemienia Czirokezów).

Kiedy Barack Obama miał dwa lata, jego rodzice rozwiedli się. Każde z nich poszło  w swoją stronę. Ojciec zajął się studiami doktoranckimi na Harvardzie, a matka ponownie wyszła za mąż. Jej nowym partnerem został student z Indonezji, a cała rodzina przeprowadziła się do Dżakarty. Młody Obama do dziesiątego roku życia uczęszczał do tamtejszej szkoły, jednak później przeprowadził się na Hawaje, gdzie zamieszkał z dziadkami.

Wielką traumą przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych była jego odmienność. Wszak Ann Dunham była białą kobietą, a jego ojciec, którego Obama widział tylko raz (w 1971), czarnoskórym mężczyzną. To „niedopasowanie” skłaniało dojrzewającego chłopca do ciągłego stawiania pytań o swoją tożsamość.

Po ukończeniu Punahou School, Barack Obama przeprowadził się do Los Angeles. Tam rozpoczął studia na kierunku politologicznym o specjalności...

Podobne wypracowania