Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hildegarda z Bingen - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hildegarda z Bingen to wizjonerka i mistyczka, a także pierwsza kompozytorka w dziejach o kompletnej biografii. Urodziła się w 1098 roku w Rupertsberg. Kościół katolicki uznaje ją za świętą. Jej rodzina należała do średniozamożnej szlachty frankońskiej.

Hildegarda już w wieku trzech lat miała swoją pierwszą wizję. Jako ośmiolatka zaś została poświęcona Kościołowi i oddana pod opiekę konwentu benedyktynek.

O swoich „spotkaniach“ z Bogiem, wielokrotnych wizjach, opowiedziała dopiero jako przeorysza. Prawdopodobnie obawiała się wcześniej Inkwizycji, dlatego dopiero w wieku 42 lat, kiedy osiągnęła już najwyższe możliwe kobiece stanowisko w Kościele, zdała relację ze swoich wizji.

Podczas jednej z nich Bóg kazał spisywać jej wszystko to, co dane jej było zobaczyć. Ponoć dzięki temu powstało dzieło „Poznaj ścieżki Pana”.

Pogłoski o nadprzyrodzonych zdolnościach Hildegardy dotarły do samego papieża –  Eugeniusza II, który wysłał do klasztoru benedyktynek komisję, która miała sprawdzić autentyczność wizji benedyktynki. Owa komisja zabrała rękopis „Poznaj ścieżki Pana” i zawiozła go papieżowi, który przeczytał jego fragmenty w synodzie w Trywirze. Po tych wydarzeniach, dzięki...

Podobne wypracowania