Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Fleming - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Alekander Fleming, szkocki bakteriolog i wybitny lekarz, urodził się w 1881 roku w Lochfield w Szkocji. Swoja karierę medyczną rozpoczął stosunkowo późno. Pierwszą uczelnią, którą ukończył, była londyńska Politechnika, w 1897 roku. Dopiero w 1902 rozpoczął studia medyczne na uniwersytecie w Londynie. Podczas studiów poznał Almrotha Wrighta, który zainteresował go bakteriologią i przyjął do swojej grupy badawczej, w której Fleming odnosił znaczące sukcesy.

Podczas I wojny światowej został mianowany kapitanem Korpusu Medycznego Brytyjskiej Armii Królewskiej. Podczas pełnienia swojej służby skupiał się przede wszystkim na ograniczeniu śmiertelności żołnierzy, która wywoływana była różnego rodzaju  zakażeniami. Po zakończeniu działań wojennych Fleming powrócił do pierwotnego miejsca pracy, którym był Szpital Św. Marii w Londynie.

W 1928 roku naukowiec dokonał odkrycia, które zrewolucjonizowało światową medycynę. Zauważył, że na probówkach ze szczepami bakterii, które miał oczyścić, pojawiła się niebieska pleśń, która działała na bakterie niszcząco. Po wielu badaniach i naukowych i eksperymentach Fleming ogłosił odkrycie Penicyliny G, która posiada silne właściwości...

Podobne wypracowania