Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Królowa Anglii - Wiktoria - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Królowa Wiktoria była jedną z najdłużej żyjących i najdłużej panujących monarchiń Wielkiej Brytanii i Irlandii. Podczas swego panowania stała się także władczynią Indii oraz Kanady, gdyż to w latach jej panowania utworzono dominium tego kraju. Potomkowie Wiktorii do dziś zasiadają na rozmaitych tronach świata, m.in. w Danii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Belgii.

Wiktoria była córką Księcia Kentu oraz księżniczki Saksonii. Urodziła się w 1819 roku i już osiem miesięcy po urodzeniu została osierocona przez swojego ojca. Wychowywana była na dworze, gdzie najbliższe osoby dziewczynki mówiły w języku niemieckim, dopiero w dzieciństwie Wiktoria uczyła się mówić po angielsku. W przyszłości poznała także język francuski, włoski, grecki i łaciński. Miała najlepszych nauczycieli i guwernantki.

Kiedy księżniczka miała jedenaście lat, została prawną następczynią tronu. W wieku dwudziestu lat zakochała się w Albercie von Saschen-Coburg-Gotha, który był pomniejszym niemieckim księciem i zaproponowała mu małżeństwo. Jednak rok wcześniej, 28 czerwca 1838 roku, nastąpiła koronacja młodej królowej, która odtąd przejąć miała najważniejsze obowiązki w państwie. Ze względu na swoje niedoświadczenie, miała wielu pomocników, szczególnie...

Podobne wypracowania