Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lyndon B. Johnson - prezydentura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Lyndon Johnson urodził się 27 sierpnia 1908 r. i zmarł 22 stycznia 1973 r. Był prezydentem Stanów Zjednoczonych wywodzącym się z Partii Demokratów. W latach 1963-1969 był prezydentem USA, z kolei w latach 1961-1963 pełnił funkcję wiceprezydenta. Jego prezydentura charakteryzuje się ogromnymi przemianami społecznymi w kraju.

Johnson rozpoczął wiele reform społecznych, zwłaszcza dotyczących segregacji rasowej. Ustawa o prawach obywatelskich do dziś stanowi ogromny krok naprzód w kwestiach zniesienia nierówności rasowej. Johnson był zwolennikiem jednego, silnego społeczeństwa, która wspólnie będzie działać na rzecz całego kraju. Jego program wyborczy przewidywał walkę z rasizmem i równouprawnienie w ramach edukacji. Rozpoczęto masową działalność dotyczącą równouprawnienia, szkoły, pracodawcy i związki zawodowe otrzymały dyrektywy by nie kierować się kolorem w skóry w swoich wyborach. Zaczęto prowadzić dialog z murzyńskimi grupami, które domagały się równości.

Prezydentura Johnsona to w głównej mierze polityka prospołeczna, która zwracała uwagę na problemy etniczne USA. Program Johnsona był trudny w realizacji, okazało się bowiem, że Stany Zjednoczone nie są gotowe na tak liberalne...

Podobne wypracowania