Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Katastrofa pod Smoleńskiem, powódź, przyspieszone wybory prezydenckie - czy rok 2010 okaże się przełomowy dla Polski? Opinia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Rok 2010 okazał się dla naszego kraju obfity w ważkie wydarzenia, które niewątpliwie w znacznym stopniu zmieniły nasze życie zarówno w wymiarze społecznym, jak i politycznym. Tegoroczna kampania prezydencka przebiegała w wyjątkowo niestandardowych okolicznościach, stanowiąc próbę dla wchodzącej w dorosłość demokracji, ale również dla wrażliwości i wyczucia politycznego wszystkich Polaków.

Rankiem, 10. kwietnia krajem wstrząsnęła wiadomość o bezprecedensowym wydarzeniu – polska delegacja, która miała wziąć udział w jubileuszowych uroczystościach w Katyniu, zginęła w katastrofie lotniczej, której przyczyna stała się przedmiotem rozlicznych spekulacji. A przecież tegoroczne obchody miały być historyczne i przełomowe z innego powodu – po raz pierwszy swój w nich udział zapowiedziały dwie najważniejsze osoby w Rosji, prezydent i premier.

Moim zdaniem wymiar żałoby narodowej, jaka zapanowała w Polsce, w zasadzie był do przewidzenia, bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jednak solidarność zarówno naszego sąsiada ze Wschodu, jak i całej reszty świata. Niemniej wszyscy Polacy mieli nadzieję, że tragedia przyniesie pozytywne skutki, chociażby w taki sposób, że pogodzi zwaśnione stronnictwa polityczne...

Podobne wypracowania