Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Polityka Wielkiej Trójki wobec Niemiec

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Po przyłączeniu się ZSRR do koalicji antyhitlerowskiej, z każdym miesiącem prowadzenia walk stawało się coraz bardziej oczywiste, że alianci osiąganą sukces. Jednak zakończenie wojny nie oznaczało automatyczne rozwiązania wszystkich problemów. Należało bowiem ustalić, jak potraktować pokonaną III Rzeszę tak, aby już nigdy więcej nie doszło do podobnego konfliktu. Dlatego też od samego początku wspólnych działań wojennych przedstawiciele Wielkiej Trójki poruszali kwestię Niemiec podczas konferencji.

Pierwszym spotkaniem, podczas którego spotkali się przedstawiciele USA, Wielkiej Brytanii oraz ZSRR, była konferencja w Teheranie z 1943 roku. Zaczęto wstępnie rozważać problem Niemiec po zakończeniu wojny. Starły się wówczas dwie koncepcje, z których jedna mówiła o podzieleniu Niemiec na kilka mniejszych państw, popierały ją Stany Zjednoczone oraz – w trochę zmienionej formie – Wielka Brytania. ZSRR jednak, świadome ciągłych postępów swoich wojsk, wolało zostawić państwo pokonanego przeciwnika w całości. Stalin wierzył w możliwość całkowitego wcielenia Niemiec do sowieckiej strefy wpływów. Obie strony nie mogły dojść do porozumienia, zatem postanowiono powrócić do tematu na kolejnej konferencji.

Tematyka...

Podobne wypracowania