Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Konrad Adenauer - biografia, życiorys

Konrad Adenauer urodził się 5 stycznia 1876 roku w Kolonii. Odebrał bardzo staranne wykształcenie. W roku 1894, dnia 5 marca, zdał egzamin maturalny. Po zakończeniu tego etapu edukacji rozpoczął studia prawnicze w Monachium i Fryburgu. Trzy lata później zdał pierwszy egzamin państwowy, a w roku 1901 drugi i ostatni.

Cztery lata po ukończeniu studiów Adenauer ożenił się. Jego małżonką została Emma Weyer. Związek ten otworzył mu drogę na salony. Para nie cieszyła się swoim szczęściem zbyt długo. Emma zmarła już w roku 1916. Konrad, jako wdowiec, przeżył trzy lata. W roku 1919 poślubił Augustę Zinser, z którą również nie dane mu było dożyć starości, gdyż odeszła do wieczności w roku 1948.

Zawód prawnika dał Adenauerowi możliwość piastowania wielu ważnych urzędów w państwie. Przez pięć lat (od roku 1901 do 1906) pełnił funkcję asesora przy prokuraturze w swoim rodzinnym mieście, a także był sędzią pomocniczym w tamtejszym Sądzie Krajowym. W roku 1906 został wybrany radnym Kolonii, startującym z ramienia Partii Centrum. Trzy lata później został zastępcą nadburmistrza, a w roku 1917 – samym  nadburmistrzem. Jako gospodarz Kolonii, Adenauer dał się poznać z najlepszej strony. Okres sprawowania jego władzy przypadł...

Podobne wypracowania