Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Karol Darwin - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Karol Darwin urodził się 12 lutego 1809 roku w Shrewsbury. Jego ojcem był lekarz Robert, a matką Susannah. Swoją edukację rozpoczął w roku 1817 w szkole powszechnej. Następnie uczęszczał do Shrewsbury School, po której ukończeniu zaczął studia medyczne na uniwersytecie w Edynburgu. Praca lekarza nie była dla Darwina pociągająca. Nie czuł powołania i chęci do nauki tego zawodu. Dlatego też studiów owych nie ukończył. Przeniósł się do Cambridge na Christ’s College. Szkołę tą ukończył z tytułem licencjata. Od kilku lat uczony wykazywał zainteresowanie zagadnieniami związanymi z historią naturalną. Podczas nauki, zachęcony przez znajomych, rozpoczął zbieranie chrząszczy. Zajęcie było źródłem cennych obserwacji. Darwin nie porzucił nauki. Rozpoczął studia na teologii naturalnej, na tej samej uczelni. Poznał wtedy wiele ciekawych osób, które wpłynęły na światopogląd i rozwój zainteresowań Darwina.

Dzięki znajomościom zawiązanym w Cambridge nadarzyła mu się okazja, której nie mógł odrzucić. Zaproponowano mu dwuletni udział w wyprawie do wybrzeży Ameryki Południowej. Ekspedycja miała na celu wykonanie map tamtych terenów. Darwin został zaproszony raczej w charakterze „turysty” niż „uczonego”....

Podobne wypracowania