Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Władysław Frasyniuk - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Władysław Frasyniuk urodził się 25 listopada 1954 r. we Wrocławiu, jest znanym politykiem, działaczem opozycyjnym, byłym przewodniczącym Unii Wolności i Partii Demokratycznej, posłem na sejm, a także przedsiębiorcą. W 1974 r. ukończył Technikum Samochodowe we Wrocławiu. Pracował w przemyśle transportowym. Od 1993 r. jest udziałowcem Fracht Sp Z O.O., która zajmuje się transportem i logistyką.

Władysław Frasyniuk zasłynął jako działacz opozycyjny. W zasadzie jego kariera polityczna rozpoczyna się od działalności antykomunistycznej. W 1980 r. wstąpił do „Solidarności” i rozpoczął aktywną działalność polityczną, której celem była walka z ustrojem socjalistycznym. Od 19181 był członkiem KKP - Krajowej Komisji Porozumiewawczej. Od 30 czerwca 1980 przejął dowództwo nad zarządem Solidarności w rejonie Dolnego Śląska.

Kierował Komitetem Strajkowym na Dolnym Śląsku i organizował manifestacje i pikiety. Wchodził w skład Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej tzw. TKK, organizacji, która scalała działalność ruchu solidarnościowego. Pod koniec lat osiemdziesiątych przewodniczył on Regionalnej Komisji Wykonawczej. Brał udział w 1989 r. w obradach Okrągłego Stołu i nie startował do Sejmu kontraktowego, całkowicie zrezygnował z kandydowania....

Podobne wypracowania