Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Benedykt - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święty Benedykt na świat przyszedł w miejscowości o nazwie Nursja, która położona była w Umbrii. Miało to miejsce, prawdopodobnie, około roku 480. Jego rodzina była zamożna i cieszyła się poważaniem. Wywodziła się z rodu Anicjuszów, który przyjął chrzest za Konstantyna Wielkiego. Z tego rodu pochodzili dwaj cesarze rzymscy oraz papież Feliks III.

Na początku Benedykt kształcił się w miejscowej szkole. Po zakończeniu tego etapu edukacji rozpoczął studia w Rzymie. Był człowiekiem mądrym i wykształconym. Podczas tego okresu życia przypatrywał się upadkowi moralności ludzi mu współczesnych. Powodu takiego stanu rzeczy upatrywał w przemianach politycznych i społecznych, jakie zachodziły w kraju. Nastroje były dosyć burzliwe w obliczu upadku zachodniej części cesarstwa. Benedykt nie utożsamiał się ze stylem życia obywateli kraju, wśród których przyszło mu przebywać. Postanowił, że odmieni swój los i odrzuci to, co doczesne i niemoralne oraz niezgodne z nauką Kościoła. Swoje życie pragnął poświęcić Bogu. Tak też się stało. Mężczyzna podjął decyzję o prowadzeniu pustelniczego życia.

Pierwszym miejscem, gdzie odnalazł samotność i wyciszenie, była grota w Subiaco. Niestety niedługo cieszył się osamotnieniem. Pasterze, którzy...

Podobne wypracowania