Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mieczysław Karłowicz - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mieczysław Karłowicz urodził się 11 grudnia 1876 roku w Warszawie. Przyszedł na świat w znanej, inteligenckiej rodzinie. Najmłodsze lata upłynęły mu na podróżach. Rodzice często zmieniali miejsce zamieszkania, więc młody Karłowicz zmuszony był do częstych przeprowadzek. Najpierw rodzina Karłowiczów przebywała w Pradze, Dreźnie, a potem na stałe osiedliła się w Warszawie.

Kompozytor już w dzieciństwie zainteresowany był muzyką. O rozwój jego pasji dbała cała rodzina, której bardzo zależało na doskonaleniu umiejętności potomka. Już w wieku siedmiu lat Karłowicz zaczął pobierać lekcje gry nauki na skrzypcach. W międzyczasie uczył się również gry na harmonii. Oprócz muzyki miał inne zainteresowania, które wpłynęły na wybór życiowej drogi. Studiując muzykę, pobierał jednocześnie lekcje na Uniwersytecie Warszawskim, na wydziale przyrodniczym. Chwilowo mieszkał w Berlinie, gdzie studiował filozofię. Studia skończył w 1901 roku.

Już jako student komponował swoje pierwsze utwory. Posiadał szerokie horyzonty muzyczne, nie poprzestawał na jednej formie dzieła. Pokochał nie tylko fortepian, ale też muzykę symfoniczną oraz operową. Do jego ulubionych gatunków muzycznych należały między innymi: pieśń, poemat symfoniczny,...

Podobne wypracowania