Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Maria Antonina - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Maria Antonina (pełna godność królowej Francji brzmiała: Maria Antonia Josefa Johanna von Österreich) przyszła na świat 2 listopada 1755 roku w pałacu Hofburg, znajdującym się w Wiedniu. Była piętnastym dzieckiem cesarza Franciszka I Lotaryńskiego oraz Marii Teresy Habsburg.

Lata dziecięce Marii Antoniny przypadły na czas, kiedy rody Habsburgów i Burbonów zmęczone walką o dominację na polach bitewnych w Europie dostrzegły, jak mocno nadwyrężyły ich pozycję zmagania wojenne w  Niemczech, Italii i Flandrii i jak ryzykownie uaktywniły się pod wpływem ich wzajemnych wyniszczających pojedynków narody angielskie, rosyjskie oraz niemieckie. Zakończeniem dla konfliktu miało być połączenie małżeństwem obu dynastii, zaś najwygodniejszym rozwiązaniem wydało się połączenie dorastającego dopiero delfina, wnuka Ludwika XV z jedną z córek Marii Teresy. Wybór padł na jedenastoletnią wówczas Marię Antoninę, jednak intrygi dworu i niezdecydowanie dyplomatów przeciągnęły sprawę oświadczyn aż o trzy lata. W tym czasie Antoinette dorastała w otoczeniu rówieśników, jej uroda rozkwitała, wdzięk wzrastał, natomiast poziom wyedukowania pozostawał na zatrważająco niskim poziomie. Taki był skutek zaniedbania jej nauki,...

Podobne wypracowania