Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Michnik - życiorys, biografia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Adam Michnik, urodzony 17 października 1946 roku w Warszawie jako syn żydowskiego działacza komunistycznego - Ozjasza Szechtery oraz nauczycielki, Heleny Michnik. Redaktor naczelny gazety „Wprost”, eseista i publicysta. Już w podstawówce angażował się w działalność pozaszkolną. Należał między innymi do Związku Harcerstwa Polskiego kierowanego przez Jacka Kuronia.

Organizacja ta w roku 1961 została unicestwiona przez ówczesne władze PRLu. Kiedy Adam Michnik uczęszczał do liceum (VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie), został członkiem Klubu Krzywego Koła - klub, którego motywem przewodnim były tematy szeroko związane z kulturą, polityką, czy też filozofią. Nazwa pochodzi od ulicy, przy której odbywały się owe spotkania - przy ulicy Krzywego Koła. Potem otworzył Klub Poszukiwaczy Sprzeczności.

Studiował na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskie. Dwukrotnie zawieszany był w prawach studenta za działalność „przeciw władzy”, kiedy to pomógł w zorganizowaniu spotkania dyskusyjnego z Leszkiem Kołakowskim. Jeżeli chodzi o publicystykę, jego teksty nie zostały dopuszczone do druku. Musiał pisać pod pseudonimem. Pisał między innymi w „Życiu gospodarczym”, „Więzach”...

Podobne wypracowania