Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

J.F. Kennedy - zamach (1963)

22 listopada 1963 w Dallas w kierunku prezydenta Stanów Zjednoczonych padły strzały. Zamach się powiódł - urodzony w 1917 roku John Fitzgerald Kennedy został zamordowany.

Chyba jeszcze nigdy śmierć nikogo nie wywołała tylu spekulacji, nie zostało jej poświęcone tyle opracowań i nie stała się tematem, który tak szeroko wszedł do kultury popularnej. To jednak temat dla książek, filmów, teorii spiskowych i domysłów.

Fakty historyczne są natomiast bardzo zwięzłe i przedstawiają się następująco: prezydent został zastrzelony przez Lee Harveya Oswalda, który działał samotnie. Tak ustaliła w każdym razie komisja, powołana do zbadania zamachu. Dowody nie były przekonujące, stąd pytanie: kto stał za zamachem.

Do dzisiejszego dnia trwają teorie na ten temat. Są to jednak teorie niepotwierdzone, które narodziły się, ponieważ śledztwo w sprawie śmierci nie zostało przeprowadzone w sposób zadowalający.

Najbardziej popularna teoria głosi, że zamach był kierowany z najwyższych kręgów władzy oraz, że w morderstwo było zamieszane CIA. Już podczas trwania dochodzenia wykazano wiele nieprawidłowości w jego przebiegu i stąd domysły, które powstały w miejscu nieotrzymania przekonujących wyjaśnień.

Podobne wypracowania do J.F. Kennedy - zamach (1963)