Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Reportaż ze szkolnej wycieczki do Krakowa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miasto oddychające historią   
Jest 12 maja 2009 roku, a my właśnie dojeżdżamy do dawnej stolicy Polski, czyli Krakowa. To już nasza trzeci wycieczka szkolna w tym roku, a zorganizowali je nauczyciele historii i geografii. Jedziemy z klasą II b i II c, czyli razem prawie dwa pełne autokary.

Nauczyciele właśnie oznajmiają, żeby pochować dokładnie wszystkie swoje rzeczy, „żeby później nie trzeba było się cofać do autobusu, bo ktoś czegoś zapomni” i powoli przygotowywali się do wyjścia. Panuje harmider i wrzawa, wszyscy są bardzo zadowoleni, że będą mogli rozprostować kości po podróży i zobaczyć osławiony w opowiadaniach, bajeczny Kraków.

Pierwszy na liście zabytków do zwiedzenia jest Wawel, czyli dawna rezydencja królów polskich. Przechodzimy przez dziedziniec, podziwiając charakterystyczne dla Wawelu krużganki. Przewodniczka mówi właśnie, że jest tu aż 71 sal wystawowych, ale my nie będziemy zwiedzać dziś wszystkich. Wnętrze jest naprawdę zachwycające i czuje się tu atmosferę minionych czasów. Jesteśmy teraz w niesamowitej zbrojowni wawelskiej. Widzę, że zwłaszcza wśród chłopców panuje poruszenie. Jest tu tyle pięknych eksponatów, ale moją uwagę najbardziej...

Podobne wypracowania