Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Telewizja – okno na świat czy guma do żucia dla oka? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Współczesna telewizja oferuje swoim odbiorcom tak szerokie spektrum tematyczne, że każdy – nawet najbardziej wybredny z nich – może znaleźć w niej coś dla siebie. Natłok rozmaitych informacji i różnorodność stylu ich przekazywania sprawia jednak, że częstokroć trudno dotrzeć do rzeczywiście interesujących nas treści, zwłaszcza, iż są one przeplatane setkami reklam i zaproszeń do obejrzenia programów, które niejednokrotnie rozczarowują swoim poziomem.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że telewizja stała się jednym z najbardziej znaczących i wpływowych wynalazków XX wieku – to dzięki niej ludzie na całym świecie, niezależnie od wieku, statusu materialnego czy wykonywanej pracy, mogli śledzić pierwszy spacer człowieka w kosmosie, proces obalania komunistycznego reżimu w Europie Środkowej czy wiekopomne pielgrzymki i kazania Jana Pawła II. Można wobec tego stwierdzić, że w pewnym sensie to właśnie dzięki telewizji każdy człowiek miał szansę stać się obywatelem świata i brać udział w istotnych dla niego wydarzeniach, śledząc je na ekranie swojego odbiornika.

W miarę upływu czasu tego typu zadania telewizji uległy bardzo znaczącemu poszerzeniu, dając możliwość zaglądania w coraz to nowe rejony świata i zasięgania wiadomości...

Podobne wypracowania