Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Szatan z siódmej klasy” po raz pierwszy został wydany w 1937 r. Od tego czasu powieść ta, łącząca w sobie kryminalne zagadki i niebanalne poczucie humoru, cieszy się wielkim zainteresowaniem czytelników.

Głównym bohaterem dzieła jest Adam Cisowski – bystry i inteligentny siedemnastolatek. Tytułowe miano „szatana z siódmej klasy” zyskał on, ponieważ rozszyfrował metodę, według której odpytywał uczniów profesor Gąsowski. Następnie młodzieniec miał jeszcze wiele okazji, by wykazać się naprawdę wielkimi zdolnościami umysłowymi i spostrzegawczością (kwestia listów profesora, problem  z piórem, księga rachunkowa). Informacje o dokonaniach Cisowskiego dotarły do pana Gąsowskiego, który poprosił go o pomoc w rozwiązaniu tajemniczej zagadki. Tak więc Adaś, zamiast udać się na wakacje nad morze, wyrusza do wsi Bejgoła, gdzie mieści się posiadłość rodziny Gąsowskich. Tam jego zadaniem będzie odkrycie tajemnicy, której początki sięgają czasów Napoleona Bonaparte.

Czas akcji powieści Kornela Makuszyńskiego przypada na czerwiec roku 1939 i trwa około 3 miesięcy. Narrator wielokrotnie przenosi nas w przeszłość – w dziewiętnasty wiek, do czasów napoleońskich...

Podobne wypracowania