Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tytułowym bohaterem „Szatana z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego jest Adam Cisowski. Swój pseudonim zawdzięcza on faktowi, iż udało mu się odkryć metodę, którą podczas pytania uczniów posługiwał się profesor Gąsowski.

Adaś to niezwykle inteligentny i bystry siedemnastolatek. Odznacza się silną budową ciała oraz rozwichrzoną fryzurą. Pochodzi z szanowanej rodziny – ojciec zajmował stanowisko lekarza, matka zajmowała się domem i opiekowała dziećmi.

Bohater ten nie miał najmniejszych problemów z nauką. Pod względem wiadomości i zdolności umysłowych zdecydowanie wyprzedzał swoich rówieśników. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach potrafi zachować spokój i racjonalnie podejść do problemu. Dzięki temu potrafi panować nad emocjami, przez co zawsze sprawia wrażenie osoby pogodnej i przyjaznej. Powoduje to, że Cisowski cieszy się wielką popularnością wśród znajomych. Szczególnie imponuje im jego detektywistyczne zacięcie. Adaś nie może przejść obojętnie obok zagadek, których rozwiązywanie jest stanowi dla niego szczególnie interesującą perspektywę.

Jak każdy dorastający młodzieniec, także Adam Cisowski ma problemy sercowe. Jego podejście do kolejnych kobiet, które...

Podobne wypracowania