Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Goethe „Cierpienia młodego Wertera” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tytułowym bohaterem powieści Johanna Wolfganga von Goethego jest Werter. To wywodzący się z mieszczańskiej rodziny mężczyzna dwudziestokilkuletni, o bardzo ciekawej powierzchowności. Zawsze dbał o swój wygląd, a uroku dodawały mu niebieski frak oraz żółta kamizelka.

Werter jest indywidualistą upatrującym swoją największą wartość we własnym sercu. Z jego ust padają następujące słowa: „To, co wiem, posiąść może każdy, tylko serce me jest moją wyłącznie własnością”. Takie podejście do życia sprawia, że bohater jawi się jako postać niezwykle złożona. Z jednej strony wydaje się być jednostką niezwykle utalentowaną i nieprzeciętną, z drugiej – postacią naiwną, infantylną i bardzo mocno oddaloną od realnego świata.

Główny bohater powieści Goethego odebrał staranne wykształcenie. Wyróżniał się wielkimi zdolnościami artystycznymi, tłumaczył „Pieśni Osjana”, doskonale znał się na literaturze. Potrafił bardzo prędko zauroczyć rozmówcę swoją nieprzeciętną i niebanalną osobowością. Jednakże zdecydowanie brakowało mu umiejętności przystosowania się do życia w normalnym świecie. Werter zrezygnował z pracy w placówce dyplomatycznej, ponieważ była nudna i nie dawała mu satysfakcji (przyczyną takiej decyzji było...

Podobne wypracowania