Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Słowacki „Balladyna” - w zamku Balladyny i Kirkora - reportaż

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Proszę państwa, nadajemy dzisiejszą relację na żywo z zamku Jaśnie Szanownego Kirkora oraz cudnej Miłościwej Pani Balladyny - wdowy po tymże jakże mężnym rycerzu. Na specjalne państwa życzenie udaliśmy się tutaj, aby zdać szczegółowy raport z wydarzenia, jakie ma nastąpić dzisiejszym popołudniem. Tak, to właśnie dzisiaj Jaśnie Szanowna Balladyna oraz jej przyjaciel Kostryn zostają koronowani na nowych władców.

Tłumy zebrały się na placu otaczającym zamek. Wszyscy wiwatują, skandują radośnie. Oto nadchodzi ubrana w koronę Jaśnie Pani nam Najmilsza Balladyna! Zmęczona po właśnie rozegranej bitwie ze swoim mężem - Kirkorem. Królowa nakazuje ściąć głowy przywódców przeciwnika. Do zamku zostaje wprowadzone poselstwo miejskie z poddanej stolicy. Proszę państwa! Witają przybyłą zdobywczynię chlebem i solą! Najwyraźniej są zdziwieni, że to kobieta będzie nowym panem na tronie! Balladyna dzieli się chlebem ze swoim ukochanym Kostrzynem. Proszę państwa, cóż za emocje!

Dawnym zwyczajem następujący władca zanim zasiądzie na okryty purpurą tron, musi zasiąść na ławie sędziowskiej. To prawdziwy sprawdzian dla świeżo upieczonej królowej! Ale co toż się dzieje?! Kostryn, Szanowny Pan, waleczny rycerz pada, jakby martwy! Robi się...

Podobne wypracowania