Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Salinger „Buszujący w zbożu” - opracowanie powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kiedy w 1951 r. ukazała się książka J.D. Salingera pt.: „Buszujący w zbożu”, zapewne nawet sam autor nie spodziewał się tak wielkiego sukcesu. Opowieść o młodzieńczym buncie i trudnym procesie dojrzewania szybko stała się jedną z ulubionych pozycji, po którą sięgały kolejne pokolenia czytelników.

Głównym bohaterem dzieła jest siedemnastoletni Holden Caulfield. Poznajemy go w momencie, gdy przebywa w szpitalu, a właściwą historię tworzy retrospekcja, sięgająca kilka miesięcy wstecz – do grudnia 1949 r. Obejmuje kilka dni z tego okresu, podczas których główny bohater dowiedział się, że został wyrzucony z czwartej szkoły – Pencey Prep w Pensylwanii. Najbliższy czas, zanim list od dyrekcji dotrze do rodziców Caulfielda, postanawia on spędzić włócząc się po mieście. Rodzinny Nowy Jork pełen jest pokus takich jak nocne kluby, prostytutki oraz możliwości obcowania z dawnymi znajomymi (m.in. z byłą dziewczyną – Sally Hayes). Te kilka dni, które upływają bohaterowi na samodzielnym „rozkoszowaniu się” prawdziwym światem, odsłaniają przed nim bolesną prawdę o życiu.

W „Buszującym w zbożu” przedstawiony został proces degeneracji wartości świata dziecięcego. Prawdziwa...

Podobne wypracowania