Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Człowiek został stworzony jako istota społeczna, która najlepiej rozwija się wśród innych ludzi. Nie wyobrażam sobie życia w samotności, z dala od bliskich. W swojej pracy postaram się udowodnić, że do osiągnięcia szczęścia `potrzebni nam są inni ludzie. 

Od dzieciństwa codziennie przebywamy z rodziną i przyjaciółmi. Pierwsze chwile życia spędzamy z rodzicami, następnie zostajemy wprowadzeni w różne środowiska: szkolne, rówieśnicze. Nikt z nas nie jest nauczony życia w samotności, bez rozmów i wspólnych zabaw. Warto przypomnieć sobie szczęśliwe chwile szczęśliwego dzieciństwa, kiedy każdą chwilę spędzaliśmy z rodzicami, śmialiśmy się, bawiliśmy w chowanego. Potem zaczęliśmy uczęszczać do szkoły i tam zawsze byliśmy z innymi ludźmi. Wspólnie przeżyte momenty dawały nam radość, dzięki przyjaciołom poznaliśmy uczucie szczęścia i spełnienia społecznego. Człowiek potrzebuje mieć kogoś bliskiego na każdym etapie życia. Bez względu na czas i okoliczności wszyscy chcemy mieć przyjaciela, powiernika, opiekuna. 

To miłe, gdy ktoś będzie cieszył się z naszych sukcesów, gdy pochwali nas, doceni. Gdy w naszym życiu pojawią się przeszkody, a na barki spadną nam prawdziwe kłopoty bliska osoba nie odejdzie,...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania