Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia - rozprawka

Człowiek został stworzony jako istota społeczna, która najlepiej rozwija się wśród innych ludzi. Nie wyobrażam sobie życia w samotności, z dala od bliskich. W swojej pracy postaram się udowodnić, że do osiągnięcia szczęścia `potrzebni nam są inni ludzie. 

Od dzieciństwa codziennie przebywamy z rodziną i przyjaciółmi. Pierwsze chwile życia spędzamy z rodzicami, następnie zostajemy wprowadzeni w różne środowiska: szkolne, rówieśnicze. Nikt z nas nie jest nauczony życia w samotności, bez rozmów i wspólnych zabaw. Warto przypomnieć sobie szczęśliwe chwile szczęśliwego dzieciństwa, kiedy każdą chwilę spędzaliśmy z rodzicami, śmialiśmy się, bawiliśmy w chowanego. Potem zaczęliśmy uczęszczać do szkoły i tam zawsze byliśmy z innymi ludźmi. Wspólnie przeżyte momenty dawały nam radość, dzięki przyjaciołom poznaliśmy uczucie szczęścia i spełnienia społecznego. Człowiek potrzebuje mieć kogoś bliskiego na każdym etapie życia. Bez względu na czas i okoliczności wszyscy chcemy mieć przyjaciela, powiernika, opiekuna. 

To miłe, gdy ktoś będzie cieszył się z naszych sukcesów, gdy pochwali nas, doceni. Gdy w naszym życiu pojawią się przeszkody, a na barki spadną nam prawdziwe kłopoty bliska osoba nie odejdzie, przytuli, wesprze, doradzi. Każdy człowiek powinien mieć przy sobie kogoś bliskiego, bo Zycie w pojedynkę jest smutne i marne. Codziennie na ulicach widać setki ludzi, trzymających się za ręce, rozmawiających i szczerze śmiejących. To kolejny dowód na to, iż człowiekowi potrzebny jest ktoś inny. Ludzie nie łączyli by się w pary i nie zakładali rodzin, gdyby związki przynosiły jedynie starty. Jako istoty społeczne mamy potrzebę zaangażowania się , okazywania uczuć i prawdziwej bliskości. Według mnie nie ma nic piękniejszego, niż obserwowanie uśmiechu kogoś, dla kogo uczyniliśmy coś dobrego, pomogliśmy mu, byliśmy przy nim w trudnej sytuacji. Szczęście polega przecież nie tylko na czerpaniu osobistych korzyści, ale również na dawaniu. 

Człowiek potrzebuje drugiej osoby, aby osiągnąć szczęście, wewnętrzny spokój oraz życiowe spełnienie. Tylko przebywając z innym, nasza egzystencja staje się pełna, naprawdę wartościowa. Dzięki przyjaciołom doświadczamy radości, wzruszeń i satysfakcji związanej z rozwojem społecznym. Nie wyobrażam sobie bycia samotnym, życia z dala od ludzi, ich zgiełku i codziennego hałasu. Myślę, że przytoczone przeze mnie argumenty są dowodem na to, że człowiek do szczęścia potrzebuje drugiego człowieka. 

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia - rozprawka