Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Charles Bukowski - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Charles Bukowski na świat przyszedł 16 sierpnia 1920 roku w Andernach. Był synem Amerykanina pochodzenia polskiego i Niemki. Ojciec pisarza do Europy przybył w czasie I wojny światowej, jako żołnierz. W roku 1923 Bukowscy wyjechali do Stanów Zjednoczonych i zamieszkali w Los Angeles. Tu Charles ukończył szkołę średnią. Później dwa lata studiował na miejscowym uniwersytecie. Kierunkiem, który wybrał, było dziennikarstwo. Niestety bardziej niż zdobywanie wiedzy, pociągały go wyścigi konne, kobiety i alkohol. Skutkiem hulaszczego trybu życia było nieukończenie studiów.

W związku z brakiem wykształcenia pisarz przez wiele lat parał się pracą fizyczną, która była nisko opłacana. Jednym z takich zajęć była praca na poczcie, gdzie Bukowski spędził dwanaście lat. Jego utwory osiągnęły sukces dopiero w latach sześćdziesiątych. Debiut pisarski przypada na rok 1944, kiedy to Charles opublikował jedno ze swoich opowiadań w piśmie „Story”. Od tego czasu, przez kilkanaście lat, krytycy i wydawcy nie interesowali się jego twórczością. Dwa lata później miał miejsce debiut poetycki Charlesa. Wiersze ukazały się w czasopiśmie „Matrix”, które wydawane było w Filadelfii.

Jak już wspomniano wcześniej, sukces...

Podobne wypracowania