Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wywiad z Odyseuszem o jego wędrówce i przygodach

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dziesięć lat przygód morskich. Wywiad z bohaterem wojny trojańskiej

- Podczas swojej dziesięcioletniej wędrówki, na którą skazali Pana bogowie, przeżył Pan wraz z załogą wiele ciekawych i niesamowitych przygód. Która okazała się najbardziej niebezpieczną?

- Jedną z najbardziej niebezpiecznych przygód była ta, która nas spotkała zaraz na początku długiej wędrówki po morzach. Wiatry zaniosły nas na wyspę Lotofagów. Z pozoru nie było tam zupełnie nic niebezpiecznego, ale szybko okazało się, że najbardziej zagrażające jest to, co wydaje się zupełnie normalne, a nawet dobre. Zło nie musi przybierać szkaradnej postaci, może ukrywać się pod bardzo kusząca postacią i to właśnie jest destrukcyjne. Na wyspie ludność tubylcza odżywiała się kwiatami lotosu. Moja załoga również ich spróbowała i spowodowało to, że stała się taka jak mieszkańcy wyspy – ogarnęła ich obezwładniająca niemoc. Moi towarzysze nie chcieli z tego rezygnować, bo kto dobrowolnie zrezygnowałby z uczucia szczęścia? Lotosy były tak niebezpieczne, ponieważ otępiały umysł pustym uczuciem, które nic ze sobą nie niosło. Było to jedynie złudzenie prawdziwego życia, podczas gdy życie tak naprawdę biegło obok, a człowiek stawał...

Podobne wypracowania