Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wywiad ze Śmiercią - napisz wywiad ze Śmiercią, zadaj jej istotne dla ludzi pytania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Człowiek: Droga Śmierci, czy po życiu doczesnym czeka nas coś, czy odchodzimy w pustkę?

Śmierć: Życie ludzkie, które ja własnoręcznie kończę, nie jest jedynym, jakie czeka duszę człowieka, to dopiero pierwszy etap. Człowiek rodzi się z nieśmiertelną duszą, która nie jest przywiązana do miejsca, gdzie rozwija się ciało, w które jest obleczona. Dlatego kiedy dni na ziemi dobiegną końca, dusza ulatuje do innej rzeczywistości.

Człowiek: Co obejmuje ta inna rzeczywistość?

Śmierć: Oprócz nieśmiertelnej duszy ludzie dostają dar wolnej woli, która pozwala im wybierać, jaki model życia uważają za słuszny. Jedni kierują się dobrem, które objawia się w moralnych czynach wobec bliźnich, ale i istota słabszych, czyli zwierząt i roślin, większość ich zachowań ocenić można jako pozytywne. Inni natomiast wolą życie łatwiejsze, to znaczy nieuczciwe, egoistyczne, w którym po trupach dąży się do własnych zysków i większość ich czynów można określić jako złe, negatywne. Wielką niesprawiedliwością byłoby, gdyby tak różne postawy traktowane byłyby równo. Dobra dusza trafia w miejsce, które będzie dla niej nagrodą za trud włożony w bycie dobrą. Zła dusza otrzyma zasłużoną karę. Miejsce nagrody,...

Podobne wypracowania