Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją” - charakterystyka psa Lampo

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohater książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją” to średniej wielkości kundelek, imieniem Lampo. Autor opisuje jego wygląd skrótowo, lecz opis ten wystarcza, by zbudować obraz psa: „Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka. Oczy miało wesołe i szelmowskie. Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół. Nadawało to psu pocieszny, a zarazem zawadiacki wygląd”.

Lampo jest przybłędą, który przypadkiem zjawia się na stacji kolejowej we włoskiej miejscowości Marittima. Po niedługim czasie zjednuje sobie serce zawiadowcy kolejowego, jego rodziny oraz wszystkich pracowników stacji. Jest psem o niebywałej inteligencji, która zadziwia wszystkich otaczających go ludzi. Nie tylko „pomaga” zawiadowcy w pracy, lecz również posłusznie przenosi narzędnia pomiędzy pracującymi przy szynach robotnikami.

Lampo ma pewną specyficzną pasję. Jest urodzonym podróżnikiem; nie może długo wytrzymać bez  podróży w nieznane. Od czasu do czasu bezceremonialnie wskakuje do pociągu i odjeżdża nim, by po jakimś czasie wrócić do Marittimy i swego pana. Zawiadowca uczy się akceptować tę cechę pupila; wierzy w wolność,...

Podobne wypracowania